Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego

Data publikacji 18.08.2022

Ursynowscy dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 60-latka poszukiwanego przez sąd do odbycia 45 dni kary więzienia za przestępstwo drogowe. Policjanci wylegitymowali mężczyznę w trakcie obchodu rejonu służbowego ponieważ zareagował nerwowo na ich widok. Okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia trafił do zakładu karnego.

Około godziny 14.30 dzielnicowi dokonywali obchodu rejonu służbowego na warszawskim Mokotowie. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który na ich widok odwrócił się i skierował się w kierunku budynków. Dzielnicowi postanowili wylegitymować mężczyznę i sprawdzić, czy ma przy sobie przedmioty, których posiadanie jest zabronione. W trakcie czynności okazało się, że nie miał nic nielegalnego, ale był poszukiwany przez mokotowski sąd do odbycia kary za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co został skazany na 45 dni więzienia. Mężczyzna ukrywał się i nie miał zamiaru stawić się w zakładzie karnym.

Mundurowi zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia został on przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

podkom. Robert Koniuszy

Powrót na górę strony