Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z uczniami SP nr 104 w Warszawie

Data publikacji 18.08.2022

W ramach letniej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz w ramach stołecznego projektu »Lato w mieście« policjanci mokotowskiego zespołu do spraw prewencji przeprowadzili spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 104 na warszawskim Wilanowie. Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą bez rezygnacji z przyjemności związanych z zabawą w czasie wakacji. Na koniec była wspólna krzyżówka i nagrody.

Tym razem policjanci wybrali się do szkoły podstawowej przy ul. Przyczółkowa 27. Do końca wakacji pozostały jeszcze dwa tygodnie, warto, jest więc przypomnieć dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W trakcie spotkanie podkom. Ewa Kołdys i asp. szt. Jacek Spociński z mokotowskiego wydziału prewencji przypomnieli dzieciom o tym, aby zawsze być w wodzie z rodzicami, w każdej chwili rodzic może zareagować i pomóc w razie nieprzewidzianej sytuacji w wodzie. Nie wchodzić do wody od razu po posiłku. Nie wbiegać do wody, kiedy jest się bardzo rozgrzanym. Robić to stopniowo, aby nie dostać szoku termicznego i nie stracić przytomności. Nie skakać z pomostów na tak zwaną główkę. Najlepiej korzystać z zabawy w wodzie w miejscu, gdzie nie jest zbyt głęboko. Do wody wchodzić tylko w miejscach dozwolonych. Najlepiej w miejscach strzeżonych przez ratowników. Policjantka przypomniała, że dobrze jest, jeśli zna dokładnie swoje imię i nazwisko i numer telefonu mamy lub taty. Jeśli numer telefonu nie jest znany dzieciom, rolą rodziców jest zapatrzeć je w bransoletkę bądź opaskę z numerem telefonu do rodzica. To na wypadek, gdyby dziecko się zagubiło w tłumie na plaży. Funkcjonariusze powiedzieli dzieciom, żeby podczas spędzania czasu nad wodą pilnowały się rodziców i nie odchodziły od nich. Każde wejście do wody powinno być nadzorowane bez opiekunów, dlatego należy zawsze mówić im o tym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas drogi nad jezioro, czy morze oraz w drodze powrotnej.

Funkcjonariusze zachęcali słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą. Link do konkursu: www.policja.pl/bezpieczeństwo-nad-woda.

Dzieci miały również możliwość rozwiązania z policjantami krzyżówki dotyczącej bezpieczeństwa. Na koniec otrzymały książeczki i broszurki z zasadami bezpiecznego zachowania.

podkom. Robert Koniuszy

  • Naprzeciwko grupy słuchaczy w klasie stoi umundurowany policjant prowadzący zajęcia.
    Policjant prowadzi zajęcia z dziecmi
  • Książeczki, boja ratownicza
    Akcesoria prezentowane przez policjantów podczas zajęć
  • Plakat konkursu  plastyczno-filmowego „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie lub nad wodą.
    Plakat Artystyczny przeWODNIK
Powrót na górę strony