Aktualności

Dzielnicowi ustalili oraz zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież skuterów

Data publikacji 17.08.2022

Mokotowscy dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież dwóch skuterów. Znany policjantom 39-latek oraz jego 27-letni wspólnik wspólnie i w porozumieniu zabrali silnikowe jednoślady z miejsca parkowania i schowali je w garażu. Chcieli je zdemontować i sprzedać na części, ale nie mieli odpowiedniej wiedzy ani narzędzi, odprowadzili je więc na miejsce. Obaj trafili do policyjnych aresztów i usłyszeli zarzuty, za które sąd może ich skazać na 5 lat więzienia.

Po zawiadomieniu o przywłaszczeniu skuterów, które w mokotowskiej komendzie Policji złożył pokrzywdzony, sprawą zajęli się dzielnicowi. Ustalili okoliczności kradzieży, zebrali niezbędne informacje i przeanalizowali je. Szereg czynności doprowadził ich do dwóch mężczyzn znanych im z wcześniejszych zdarzeń o charakterze przestępczym. Obaj zamieszkiwali nieopodal miejsca zaparkowania silnikowych jednośladów. Mundurowi ustalili, że podejrzani mężczyźni zabrali skutery spod kiosku przy ul. Bytnara Rudego i zaprowadzili je do jednego z garaży. Tam mieli zamiar je zdemontować. W związku z tym, iż najprawdopodobniej nie mieli odpowiedniej wiedzy ani narzędzi, po dwóch dniach odprowadzili pojazdy w to samo miejsce.

W trakcie zatrzymania przyznali się do przestępstwa. Wyjaśnili policjantom, że zabrali skutery, ponieważ byli przekonani, że są uszkodzone i nie nadają się do użytku. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel. Następnego dnia śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przedstawili im zarzuty, za które mogą zostać skazani na 5 lat więzienia.

podkom. Robert Koniuszy /rr

Powrót na górę strony