Aktualności

Odpowiedzą za kradzież markowych klocków

Data publikacji 05.08.2022

Funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego z mokotowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież markowych klocków w jednym ze sklepów przy ul. Odolańskiej w Warszawie. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 35 i 21 lat, odpowiedzą karnie za przestępstwo kradzieży. Wartość skradzionego mienia to 1884 zł. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań złodziei.

Na trop zatrzymanych, mężczyzn mokotowscy policjanci, wpadli po informacji pracownika sklepu z zabawkami, który rozpoznał jednego z nich. Około godziny 15:00 do punktu handlowego weszło dwóch mężczyzn, którzy bacznie obserwowali regały z klockami, ale nie dokonując zakupu, opuścili teren sklepu. W osobie jednego z mężczyzn 36-letni pracownik punktu handlowego, rozpoznał sprawcę zaboru klocków. W maju br. ze sklepu zostały zabrane 4 zestawy markowych klocków o wartości 1884 zł, a kamery monitoringu uwieczniły wizerunek sprawców.
Na podstawie zdjęć monitoringu i relacji pracownika sklepu, policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Mundurowi ustalili, że mężczyźni mogą przebywać w rejonie ul. Puławskiej na terenie dzielnicy. Nie trwało to długo, jak funkcjonariusze zauważyli odpowiadających rysopisowi mężczyzn kierujących się ul. Puławską w kierunku Centrum. Po wylegitymowaniu zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Mokotowscy śledczy udowodnili, iż działając wspólnie i w porozumieniu dokonali zaboru klocków o wartości 1884 zł.  Za kradzież zabawek grozi im do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów.

asp. Iwona Kijowska

 

Powrót na górę strony