Aktualności

Ursynowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego przez sąd

Data publikacji 04.08.2022

Dzielnicowi z Ursynowa w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 32-latka, który unikał zapłacenia 300 zł grzywny za wykroczenie, którego dopuścił się w 2020 r. W związku z tym Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zamienił mu grzywnę na 6 dni aresztu. Po otrzymaniu sądowego nakazu policjanci ustalili, gdzie przebywa obwiniony. Mężczyzna został formalnie zatrzymany. W trakcie czynności wyraził wolę opłacenia grzywny. Po realizacji sądowego postanowienia został zwolniony.

Wobec poszukiwanego mężczyzny sąd wydał orzeczenie i uznał go winnego za wykroczenie zakłócania porządku publicznego, którego dopuścił się w 2020 roku. Stołeczny sąd orzekł wobec niego grzywnę w wysokości 300 zł. Jak wynikało z ustaleń, obwinionemu nie spieszyło się, aby ją opłacić. Wobec powyższego sąd postanowił zamienić karę pieniężną na 6 dni aresztu.

Kilka dni przed zatrzymaniem dzielnicowi otrzymali nakaz jego doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Ustalili, że poszukiwany przebywa w okolicy ul. Puławskiej. Pojechali pod wskazany adres i około 13:20 zatrzymali go. W trakcie realizowania czynności mężczyzna oświadczył, że ma taką ilość pieniędzy i opłaci grzywnę. Funkcjonariusze umożliwili mu realizację sądowego nakazu. Po zrealizowaniu przelewu na wskazany rachunek bankowy policjanci zwolnili go do domu.

asp. Iwona Kijowska/ea

Powrót na górę strony