Aktualności

Poszukiwanego listem gończym zatrzymali koło Łodzi

Data publikacji 25.07.2022

Policjanci z wilanowskiego wydziału kryminalnego ustalili, że 51-latek poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi za przestępstwo drogowe ukrył się w jednej z wsi położonej w województwie łódzkim. Mężczyzna był bardzo zaskoczony, kiedy policjanci z Warszawy zapukali do jego drzwi, przedstawiając mu list gończy, o którego wydaniu doskonale wiedział. Policjanci przewieźli go do policyjnego aresztu w komendzie Policji w Łowiczu. Stamtąd następnego dnia trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe pół roku.

Policjanci ustalili operacyjnie, że poszukiwany mężczyzna, które to poszukiwania  zlecił sąd, wyprowadził się z warszawskiego Wilanowa, gdzie ostatnio przebywał i ukrył się na jednej z wsi w powiecie łowickim. 51-latek został skazany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi na 181 dni bezwzględnej kary pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W ślad za tym sąd dostarczył mu nakaz stawienia się w zakładzie karnym. Mężczyzna jednak postanowił zignorować postanowienie sądu i wyjechał z Warszawy.

Mając wiedzę na temat miejsca jego pobytu, policjanci postanowili złożyć mu wizytę. Mężczyzna był bardzo zaskoczony obecnością wilanowskich funkcjonariuszy. Po okazaniu mu listu gończego funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego, a następnie przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, gdzie po sporządzeniu stosownej dokumentacji został on osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

podkom. Robert Koniuszy/e.b/

Powrót na górę strony