Mokotowscy policjanci brali udział w „Białej sobocie” zorganizowanej przez CSK MSWiA
Policjanci z mokotowskiego wydziału prewencji wspólnie z stołecznymi funkcjonariuszami oraz policjantami działającymi na terenie garnizonu stołecznego, reprezentujący komórki zajmujące się profilaktyką oraz promocją Policji, doborem kadr, ruchem drogowym, pełniący służbę na wodzie oraz przewodnicy psów służbowych wzięli udział w „Białej sobocie” zorganizowanej przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Celem kampanii jest promocja zdrowia. Uczestnicy mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań, a przy okazji poznać aspekty i zadania oraz ciekawostki poszczególnych służb policyjnych. Mokotowscy policjanci poruszali kwestie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Podczas „Białej soboty” policjanci przekazali główne zadania oraz arkana i ciekawostki dotyczące służby w Policji zachęcając tym samym zainteresowaną młodzież do wstąpienia w szeregi naszej formacji mundurowej. W trakcie przedsięwzięcia dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem do służby policjantów różnych komórek organizacyjnych Policji, wsiąść do pojazdów służbowych i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o ich praktycznym zastosowaniu podczas czynności służbowych.
Niewątpliwą niespodzianką była możliwość bezpośredniego spotkania z policyjnymi psami służbowymi. Najmłodsi wykazali się ogromną wiedzą, biorąc udział w konkursach na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wszyscy otrzymali cenne, pamiątkowe upominki. Na najbardziej aktywnych milusińskich czekało miasteczko drogowe, na którym pod bacznym okiem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mogli przejechać na przygotowanym sprzęcie ścieżkę rowerową i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z egzaminem na kartę rowerową. Podczas gdy dzieci przesiadały się rozentuzjazmowane z radiowozu na motocykl, a następnie wdrapywały się na policyjną łódkę, rodzice otrzymywali od policjantów wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu przepisów prawa karnego, wykroczeń, przysługujących im praw i ciążących na nich obowiązkach jako stron postępowania oraz wiele innych cennych informacji.
W tym czasie poszczególnie oddziały Szpitala Klinicznego na zaproszenie, którego przybili policjanci, zapewniły uczestnikom bezpłatne badania i konsultacje okulistyczne, diabetologiczne, ginekologiczne, dermatologiczne z możliwością poddania się badaniu zmian skórnych pod dermatoskopem oraz badaniom laryngologicznym. Była również możliwość zmierzenia ciśnienia krwi, poziomu cukru i hemoglobiny glikowanej. Można było przejść szybkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdobyć wiedzę na temat krioterapii itp.
podkom. Ewa Kołdys