Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cyberprzemoc – ważne spotkania policjantów z uczniami

Data publikacji 04.04.2022

Policjanci z mokotowskiego zespołu ds. prewencji kryminalnej wspólnie z ursynowską dzielnicową, w ramach prowadzonych działań profilaktycznych, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 399 przy ul. Zaruby w Warszawie. Głównym założeniem wizyty było zwiększenie wiedzy młodzieży na temat zagrożeń dzisiejszych czasów, jakim jest między innymi cyberprzemoc. Funkcjonariusze starali się uświadomić młodzieży, że Internet, który jest przeogromnym dobrodziejstwem, jednocześnie niesie za sobą liczne zagrożenia.

Cyberprzemoc to jeden z tematów poruszanych przez policjantów, którzy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 399 przy ul. Zaruby w Warszawie. Podczas spotkania omówione zostały między innymi zagrożenia płynące z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej wskazując zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Z dziećmi podzielonymi na grupy wiekowe policjanci rozmawiali o przemocy rówieśniczej w sieci, o zagrożeniach płynących z kontaktu z osobami nieznajomymi. Przypomniano o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Mundurowi przestrzegali także przed kontaktami z osobami nieznajomymi, ponieważ nigdy nie wiemy - kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze, jest prawdą.

W trakcie spotkania dzieci obejrzały także prezentację multimedialną. Na zakończenie odbyła się jeszcze dyskusja podczas której młodzież uzyskała odpowiedź na nurtujące ich pytania.

mł.asp. Iwona Kijowska/ea

  • Policjant prowadzi zajęcia z dziećmi. Młodzież siedzi przy ławkach, policjant stoi przy tablicy.
    Policjant prowadzi zajęcia z dziećmi
  • Policjant prowadzi zajęcia z dziećmi. Młodzież siedzi przy ławkach, policjant siedzi przy biurku.
    Policjant prowadzi zajęcia z dziećmi
  • Policjant prowadzi zajęcia z dziećmi. Młodzież siedzi przy ławkach, policjant siedzi przy biurku.
    Policjant prowadzi zajęcia z dziećmi
Powrót na górę strony