Aktualności

Ursynowscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego za przestępstwa skarbowe

Data publikacji 24.09.2021

Dzielnicowi w ramach obchodu rejonu służbowego zatrzymali 61-latka skazanego wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa w Warszawie na bezwzględną karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo skarbowe, którego dopuścił się przed kilkoma laty. Mimo sądowego nakazu i wyznaczonego terminu zgłoszenia się w zakładzie karnym skazany nie zrobił tego. Policjanci rozpoznali i zatrzymali poszukiwanego na ulicy. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Przeciwko mężczyźnie toczyło się postępowanie za przestępstwa skarbowe. Podejrzany został skazany w tym roku przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Mokotowa na bezwzględną karę 1 roku i 3 miesięcy więzienia. W wyroku sąd wskazał termin, w którym miał się zgłosić w wyznaczonej placówce penitencjarnej. Mężczyzna jednak zignorował sądowy nakaz, chcąc nacieszyć się wolnością.

Dzielnicowi będący w trakcie obchodu rejonu służbowego zauważyli mężczyznę, który wyglądem dpowiadał poszukiwanemu. Na widok mundurowych zaczął zachowywać się nerwowo. Najwyraźniej chciał uniknąć konfrontacji z mundurowymi. Widząc to dzielnicowi, postanowili go wylegitymować. W trakcie okazało się, że jest on poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji przy ul. Janowskiego. Po sporządzeniu dokumentacji funkcjonariusze przetransportowali zatrzymanego do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe kilkanaście miesięcy.

podkom. Robert Koniuszy/mw

Powrót na górę strony